Çarşamba, Kasım 10, 2010

waitinpeace

Vaktiyle Türkiye'nin belki de en iyi iletişim fakültesinden mezun oldum. Mezun olduğumdan bu yana neredeyse aralıksız çalıştım. Çalıştığım her yerden kendi isteğimde, el sıkışarak ayrıldım. Teşekkür aldım, takdir gördüm.

-Henüz- kısacık çalışma hayatım boyunca verilen sözlere sadık kaldım, insanların sözlerinde duracağına inandım, görevlerimi eksiksiz olarak yerine getirdim, yanlışım varsa telafi ettim, hatayı onarmanın yetmeyeceğini düşündüğümde özür dilemeyi bildim, bilmediğim şeyi öğrenmekten yerinmedim, dürüst ve açık sözlü oldum, fikrimi de zikrimi de sakınmadım ve işin en kötü yanı karşımdaki insanı kendim gibi bildim.

Bir önceki işimden delirmeden önce kurtardım kendimi. Küfürlerden, bağırış çağırıştan, mobbing denen o hadiseden kaçtım. Sonra eskisinden bir parça daha iyi ama bambaşka tuhaflıklara sahip başka bir yerde işe başladım.

Şu an bulunduğum noktada -en azından- iletişim sektöründe dürüstlüğün beş para etmediğini görüyorum. Bir iş nasıl başlarsa öyle gidermiş, bunu yeni öğreniyorum. İnsanlara güvenmek en büyük eşeklikmiş mesela, her yer kaypaklarla doluymuş, her şeyin altından başka bir şey çıkıyormuş yeni anlıyorum. Bir işi sevmek ve benimsemek dışında başarıya ulaştırmak istemekse en büyük hataymış bunu da çok net görüyorum.

Geçirdiğim şu son dönemde saçlarımın bir kısmını döktüm, yeniden çıkmasını umduğum saçlarımı bekliyorum, ama çok umutlu olamıyorum. Yüzümü sivilceler bastı. İyice kilo aldım. Geceleri uyuyamaz, uyuduğumda gördüğüm kabuslarla baş edemez hale geldim.

Burada çok şey öğrendim, en çok buna seviniyorum. Bir önceki işimden ayrıldığıma pişman olmadım ve buna da seviniyorum. Severek çalıştım, geçmişe dönüp bakınca içim çok rahat (İşte bununla huzur buluyorum)...

Ama şimdi "Başlamışım parasına puluna, sadece huzur istiyorum" diyorum. Umarım aradığımı çok çabuk bulurum.

Her gün bir öncekinden beter... Sadece sürekli "Umarım herkes hak ettiğiyle karşılaşır" diyorum...

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Bir gün inşallah
insanlar daha fazla değişmeden
daha fazla bulaşmadan onlara
en kötüsü
onlara benzemeden inşallah

senemcabuk dedi ki...

Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle. Mutlu Yıllar!