Çarşamba, Ocak 23, 2008

Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti

Bahar Muhtırası: Darbe Kanunları

İnsan müsveddelerine duyurulur.

Bugünden itibaren tüm karşılıksız sevgiler ve iyilikler rafa kaldırılıp yerine nefret ve içten pazarlılık getirilecek.Gülümsemeler yerine somurtkan yüzler konulup gözyaşları kimsenin yüreğini yumuşatmayacak.

Şiirler ve şarkılar hayatlardan söküp alınacak.İhanet günlük bir iş haline gelip yalan ve hile zorunlu olacak.Tüm aşklar son bulup yaralara tuz basılacak.Herkes daha mutsuz oluncaya kadar bütün acıların dozu arttırılacak.Zeytinliklerin içinde hamak kurulmayacak, kimse rahat etmeyecek.Yayınlanan ilk emirdeki tüm maddeler aynen geçerli olacak.(bkz:"Duyuru" adlı şiir)

Yazılanlar dışında hareket edenler anarşiklikten yargılanıp sonsuza kadar her şeye ve her duruma karşı pişmanlık duymak ile cezalandırılacaktırlar.Pollyanna ve yandaşlarının yürekleri sökülecek, kızılcığa geçirilip ülkenin dört bir yanında sokak sokak gezdirilecektir.Yeni düzene karşı çıkanların kafalarına iyice girmesi için bu bildiri tellallar tarafından çarşıda, pazarda, şehir merkezlerinde, parklarda, deniz kenarlarında,ağaç diplerinde ve benzeri güzellikteki yerlerde okunacaktır.İçimizde hala biraz insanlık olduğu anlaşılıncaya kadar kalbi olan herkes bu emirlere uymak ile yükümlüdür.

İlanen duyurulur.

Bahar Muhtırası: Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti Kuruluşu

İnsan müsveddelerine duyurulur.

Bahar Muhtırasına ektir.

Bundan böyle;

kimse kimseye "Hoşçakal" demeyecek bu sözcüğün yerine başka veda ifadeleri kullanılacaktır.Tebdil-i kıyafet adam dolaştırılıp Hoşçakal diyen kişiler Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlaradaletiveasayişikoruyupkollamakanunlarının sayısız maddesinin herhangi bir fıkrasında geçen köpek olacaklardır.

Artık deniz kimseye güzel görünmeyecek, mavilikler hep gri görünecektir.Kimse aptal aptal ağlamayacaktır bundan böyle denize bakarak.

Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlarolağanüstühalmasası şu andan itibaren devreye girecek.Selimışıkturgutçuğumözbenistiklali mahkemelerinde yargılanıp, dava sonuçları tek olacaktır: ebedi hayat.

Hiçbir şarkı yarıda bırakılmayacak, başlanılanlar bitirilecek, bundan böyle sadece Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti tarafından ilan edilen şarkılar söylenecektir her yerde.Kimse kimseyi isyana teşvik edici duygululukta söylemeyecektir bu şarkıları.

Darbe kanunları sonsuza kadar geçerlidir.Darbeciler ölüp, yeni düzen eskiyene kadar:

(bkz: ayna)

Bahar Muhtırası: Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti Yönetim Biçimi

İnsan müsveddelerine duyurulur.

Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti vatandaşlarınca "aşırı doğrudan yönetim" ile yönetilir.Herkes kendi hayatının hakemidir hakimidir.Bu yüzdendir ki devletimizin bir krala ihtiyacı yoktur.Diğer devletlerle de hiçbir ilişkimiz olamayacağından herkes kendi kralıdır.Kişisel ilişkilerde -diğer muhtıralardaki kuralları çiğnememek şartıyla- kişiler serbesttir.

Kimse insanların kendi kendilerinin kralı olmalarını megalomanlıkla ifade edemez.Kendini beğenmişlikle ise hiç.Bu gibi kişiler yönetime ve düzene karşı geldiklerinden dolayı anarşiklikten yargılanacaklardır.

Kişilerin krallıklarından hoşnut kalmayan diğer kişinin tek hakkı vardır: defolup gitmek.Ancak kişilerden biri Devletimizin düzenini düşünerek ilişkiyi bitirmek isteyebilir.Diğer kişi buna vatanseverlik duygularıyla bakarak baş eğmelidir.Şüphesiz Tutunamayanlar vatanseverleri görür.

Her Tutunamayan diğerini sadece acıyan bakışlarla izlemekte serbesttir.Aşırıya kaçanı cezalandırmak kendilerine düşer.Tutunamamanın cezası budur.

Bahar Muhtırası: Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti'ne Vatandaşlık Hakkı

İnsan müsveddelerine duyurulur.

Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti'ne vatandaşlık iki yoldan olur:

-Olta yöntemi ile olur.Tutunamayanların gözüne çarpan kişiler verilen kıstaslara uydukları hallerde başlarına kötü haller getirtilerek Tutunamayan statüsüne geçirilir.Tutunamayanlığa seçilen kişinin tutunabilmek için çabalamasına izin verilir.Tutunacak hiçbir dalının kalmadığını anlayınca vatandaşımız ona el uzatır ve kişi bu ele tapar.Mühür basılır, yüz asılır, dudaklar suskunlaşır ve düşünceli hal bünyeye yerleştirilir.

-Adaylık Yöntemi ile olur.Olta yönteminde bahsi geçen "başlarına kötü haller getirtilerek" aşamasını kendileri yerine getiren kişiler geri kalan kısımları da kendi başlarına tamamlarlar.Böylece Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti Vatandaşlığına layık olduklarını gösterirler.Layık oldukları bilindikleri halde kapıyı çaldıklarında "evde yokuz" deriz.Bir daha çalarsa kapı sonsuza dek kapalıdır kişinin yüzüne.Bir Tutunamayan asla inatçı değildir çünkü.Hayat karşısında neleri varsa vermeye hazırdırlar.Savaşmaya, bir şeyler uğruna uğraşmaya ise hiç gelemezler.

Bu yüzdendir ki Tutunamayanlar'ın Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti'ne ihtiyaçları vardır.Devletimiz çok yaşasın.

Bahar Muhtırası: Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti Ceza Hukuku

İnsan müsveddelerine duyurulur.

Önceki ilanlarda geçen "Aşırıya kaçanı cezalandırmak kendilerine düşer.Tutunamamanın cezası budur." maddesi çerçevesinde Ceza Hukuku tekrar açıklanacaktır.

Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti vatandaşları kendi cezalarını kendileri vermeye elverişlidir.Bir tutunamayan kendisini yiyip bitirmekte diğerlerinden daha iyidir.Bu yüzdendir ki Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti Ceza Hukuku, yönetim biçiminde belirtildiği gibi kişilerin kendilerine bırakılmıştır.Kendilerini yargılamaları için Adalet Parkları yapılacaktır ve buraya Tutunmaktanvazgeçebilecekkişilerivicdanıylayüzleştiriciler olacaktır.Bu kişiler "İnsanın hakemi de hakimi de hükmü de cezası da kendi içindedir" diye bağıracaklardır.Adaletin temelini bu söz üzerine kuracaklardır.

Eğer ki Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti vatandaşları kendi adaletlerini tam olarak sağlayamazlarsa bu kişiler kendilerini muhakkak ele vereceklerdir.Tutunmaktanvazgeçebilecekkişilerivicdanıylayüzleştiricilerden bazıları şehrin sokaklarında dolaştırılacak ve bu yüz karası Tutunamayanları yakalayıp gereğini yerine getireceklerdir.

Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti sınırlarında Tutunamayan taklidi yaparak dolaşan kişiler tespit edildikleri durumlarda bu kişilerin zekâlarına hayran olunacak ve tutunamamaları sağlanarak Yüce Devletimize katılacaktır.

Kişisel ilişkilerde karar verme yetkisi ortaklaşadır.Kişilerden birisinin verdiği karar diğerini de bağlar.Uzaklaştırma, sınırlı uzaklaştırma, kınama, ihtar türü cezalar kişisel ilişkilerde kullanılabilir.Uzaklaştırma cezası verilmesi halinde uzaklaştırılan kişinin tüm kayıtları uzaklaştıran kişinin tarihinden silinir, fotoğrafları kaldırılır, beraber geçtikleri yerlerden bir daha geçilmez, varlığı inkar edilir.Bir tutunamayan elinden gelenin en iyisini yapmaya mecburdur.Gitmeyi bile beceremeyen tutunamayana gönderenin de mutlu olmadığı hatırlatılır.Çünkü burası Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevletidir.

Tutunabilme olanağı sağlayacağından cezaların caydırıcı olmamasına özen gösterilecektir

Bahar Muhtırası: Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevleti Darbe Değerlendirmesi ve Son

İnsan müsveddelerine duyurulur.

Darbe başarıya ulaşmıştır.Eskiden bu topraklarda mutlu, mesut ve kaygısız olarak yaşayan insanların gözü açılmış ve hepsi birer Tutunamayan olmuşlardır. Bu vakitten sonra düzenlenen yeni anayasa geçerlidir.Devletimizin adı Selimışıkturgutçuğumözbenvetutunamayanlardevletidir.Resmi ilişkileri yoktur.Yönetim biçimi "Ferdi Krallık"tır.Darbe kanunları değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Yeni bir emir yayınlanana kadar eskisine sadakat zorunludur.Aksi durumlarda kişiler çekingen bir tutunamayan için en kötü ceza ile cezalandırılacaktırlar.Damgalanmak.Alınlarında koca bir anarşik yazacaktır.İnsanlar gördükleri yerlerde kafalarını çevirecek, çocuklara vatan haini olarak tanıtılacaklardır.Asıl uğraşları, amaçları, istekleri kimseye belli edilmeyecektir, onların tek amacı anarşikliktir!Yandaşları belirli sokak ve caddelerde "bildiri" adı altında resimlerini, şiirlerini dağıtacaklardır.Ancak vatandaşlarımızın beynini öylesine yıkamış olacağız ki bu kişiler az zamanda yok olacaklardır.

Darbenin zararlı bir şey olduğunu söyleyenler demokratik düzen eşliğinde yargılanacaktır.Ancak karar tektir.Demokrasi çoktur.Karar yine tektir.Yargılayanlar darbenin iyi bir şey olduğunu savunanlar olacaklardır.Yargılananlar ise darbenin zararlı bir şey olduğunu söyleyenlerdir.Demokrasi çoktur.Anarşikler ortadan kaldırıldığı vakit darbeciler keyiflerine bakabilirler.Çünkü ölen ölür.Biz öyle biliriz.

Darbe Sonu.Eski hallerinize dönebilirsiniz...(imza: ikamet memuru-teşekkür ederim efenim :))

Hiç yorum yok: